Thessaloniki
Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
More

Κύπελλο Ελλάδος: Ίδρωσε αλλά τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ με 3-1 την ΑΕΛ (βίντεο)

Δυσκολεύτηκε αρκετά ο ΠΑΟΚ για να πάρει την πρόκριση απέναντι στην ΑΕΛ, στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος. Οι Θεσσαλονικείς νίκησαν στην Τούμπα με 3-1, αλλά τα γκολ που τους έδωσαν τη νίκη σημείωσαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ενώ το πρώτο παιχνίδι στη Λάρισα είχε έρθει 1-1.
    Στο 23′ ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Γκοτζαμανίδη. Όμως η ΑΕΛ δεν το έβαλε κάτω και στο 62′ ο Όγκμποε έβαλε το γκολ της ισοφάρισης, μίας φάσης την οποία έλεγξαν και οι διαιτητές στο VAR καθώς αρχικά ακυρώθηκε το γκολ.
    Το ματς με το 1-1 πήγαινε παράταση και ο ΠΑΟΚ μπόρεσε να «ξεκλειδώσει» την άμυνα της ΑΕΛ στο τελευταίο δεκάλεπτο, μετά τις αλλαγές του Ραζβάν Λουτσέσκου.
    Πρώτα όμως η ΑΕΛ έχασε τεράστια ευκαιρία για να πάρει το προβάδισμα, όταν στο 68′ ο Όγκμποε βγήκε τετ α τετ, έκανε το ψηλοκρεμαστό πλασέ και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!
    Ο ΠΑΟΚ «ξύπνησε» προς το τέλος με τον Άκπομ στο 82′ να σημειώνει το 2-1, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 90+1′ σημείωσε ένα ωραίο γκολ για το τελικό 3-1!
    ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς Ζ, Λύρατζης, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια (84’ Σίντκλεϊ), Σβαμπ (67’ Κούρτιτς), Τσιγγάρας, Μουργκ (67’ Μπίσεσβαρ), Αουγκούστο, Ζίβκοβιτς Α., Σφιντέρσκι.
    ΑΕΛ: Σουλούκος, Παπαγεωργίου, Γκοτζαμανίδης (86’ Μαυριάς), Θεολόγου, Ομάρ, Ηλιάδης, Κολομπίνο, Γαρουφαλιάς (46’ Ακούνια), Μπαντιμπαγκά, Γλυνός, Όγκμποε.
    ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
    Στάθης Παναγιωτόπουλος: Ερχεται και τρίτη καταγγελία γυναίκας λέει η ΕΛ.ΑΣ. – Θα περάσει τη νύχτα στο κρατητήριο (βίντεο)
    Κορονοϊός: 69 νεκροί και 665 διασωληνωμένοι και 5.641 νέα κρούσματα
    Πλεύρης: «Έρχονται περιοριστικά μέτρα μετά τις γιορτές»
    Κως: Το χριστουγεννιάτικο δώρο κρατούμενου περιείχε καλά κρυμμένη ηρωίνη – Τους «τσάκωσαν» οι αρχές (εικόνα)
    Ακολουθήστε το law&order.gr στο Google News, για να ενημερώνεστε για όλες τις ειδήσεις.