13.1 C
Thessaloniki
Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024
More

Σοβαρά επεισόδια στο ημίχρονο αγώνα κυπέλλου Λιόν – Παρί: Πέταξαν κροτίδες και καπνογόνα στις κερκίδες (βίντεο)

Βίαια επεισόδια στις κερκίδες, αλλά και τον αγωνιστικό χώρο ενός ακόμη ματς ποδοσφαίρου στη Γαλλία.
    Στο ημίχρονο του αγώνα για το κύπελλο Γαλλίας, μεταξύ της Παρί (Paris FC), ομάδας της δεύτερης κατηγορίας της χώρας και της Λιό, οι οπαδοί των δύο ομάδων συγκρούστηκαν αρχικά στις κερκίδες, ενώ στη συνέχεια κατέκλυσε και τον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να διακοπεί προσωρινά.
    Οι αστυνομικές δυνάμεις δεν κατάφεραν να σταματήσουν τον όχλο που εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρα, ενώ οι ποδοσφαιριστές παρακολουθούσαν αποσβολωμένοι το θέαμα από τη φισούνα όπου επέστρεψαν αφού ξεκίνησαν τα επεισόδια. Αυτός ήταν και ο λόγος που ο διαιτητής του αγώνα αναγκάστηκε να καθυστερήσει την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου που είχε πάει στα αποδυτήρια ισόπαλος (1-1).