Thessaloniki
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
More

Super League: Αντέδρασε με ανατροπή και… άγχος ο ΠΑΟΚ, (2-1) τη Λαμία

Ο ΠΑΟΚ έστω και δύσκολα κέρδισε με 2-1 τη Λαμία στην Τούμπα και επέστρεψε στις νίκες στη Super League μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες. Με το αποτέλεσμα αυτό, εκμεταλλεύτηκε την απώλεια της ΑΕΚ στην Τρίπολη και μείωσε στους πέντε βαθμούς από την 2η θέση.
    Όσον αφορά στο ματς, η Λαμία «πάγωσε» την ομάδα του Λουτσέσκου, καθώς μόλις στο 7ο λεπτό προηγήθηκε με τον Αραμπούλι να νικά τον Πασχαλάκη.
    Η απάντηση του ΠΑΟΚ ήταν άμεση και έντεκα λεπτά ισοφάρισε σε 1-1, με κοντινό σουτ του Λύραντζη. Στο ημίωρο του αγώνα, η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε κοντά στην ολική ανατροπή, αλλά το φάουλ του Μουργκ πήγε στο δοκάρι.
    Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες έψαξαν το δεύτερο τέρμα, με τον ΠΑΟΚ να το βρίσκει στο 64′ με ωραίο τελείωμα του Κούρτιτς.
    Στις καθυστερήσεις, η Λαμία πίεσε για την ισοφάριση και στο 90+2′ η κεφαλιά του Τσούκαλου κατέληξε στα δίχτυα, αλλά με την συνδρομή του βοηθού και τον έλεγχο του VAR, το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
    ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Λύρατζης, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς (82′ Σβαμπ), Τσιγγάρας, Μουργκ (62′ Μπίσεσβαρ), Αουγκούστο (75′ Σφιντέρσκι), A. Ζίβκοβιτς, Άκπομ (82′ Εσίτι).
    ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Προβυδάκης, Μπεχαράνο (86′ Τσούκαλος), Γκέντσογλου (70′ Τζανδάρης), Ελευθεριάδης (79′ Μανουσάκης), Νούνιες (70′ Τάϋρον), Ρόμανιτς, Αραμπούλι
    ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
    Επεισόδια οπαδών – αστυνομίας και χρήση δακρυγόνων έξω από το «Γ. Καραϊσκάκης»!
    Εκλογές ΚΙΝΑΛ: Έπεσε ξύλο στον Ορχομενό ανάμεσα στους εκπροσώπους Ανδρουλάκη-Παπανδρέου!
    Εκλογές ΚΙΝΑΛ: Θα ξεπεράσουν τους 200.000 οι ψηφοφόροι – Στις 20:00 τα πρώτα αποτελέσματα
    Κορονοϊός: Στα 3.225 τα νέα κρούσματα, 708 οι διασωληνωμένοι, 90 θάνατοι
    Ακολουθήστε το law&order.gr στο Google News, για να ενημερώνεστε για όλες τις ειδήσεις.