15.8 C
Thessaloniki
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
More

Super League: Και το 1-0 μια χαρά του έκανε – Στο +8 ο Ολυμπιακός μετά τη νίκη επί του Άρη

Πήρε αυτό που ήθελε ο Ολυμπιακός απέναντι στον Άρη για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.
    Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν της ομάδας από τη Θεσσαλονίκη με 1-0 και εκμεταλλευόμενος την «γκέλα» της ΑΕΚ στην Τρίπολη από τον Αστέρα (0-0), αύξησε τη διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΚ στους 8 βαθμούς!
    Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης δεν είχε και μεγάλο ενδιαφέρον. Κακές και οι δύο ομάδες με τον Ολυμπιακό να σκοράρει με τον Μασούρα στο 13′, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
    Στο δεύτερο ημίχρονο όμως οι «ερυθρόλευκοι» εμφανίστηκαν καλύτεροι και πιο επιθετικοί. Στο 48′ είχαν μία καλή στιγμή με τον Ρόνι Λόπες, αλλά το σουτ του κατέληξε άουτ, ενώ στο 53′ είχε δοκάρι ο Αγκιμπού Καμαρά. Και στο 54′ ο Σισέ σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με το κεφάλι, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ρόνι Λόπες και διαμόρφωσε το τελικό 1-0.
    Από την πλευρά του ο Άρης δεν κατάφερε να κάνει πολλά πράγματα ούτε στο δεύτερο ημίχρονο και χαρακτηριστικό ήταν πως η πρώτη του τελική στον αγώνα στο 71ο λεπτό, ένα σουτ του Μάνου έξω από την περιοχή το οποίο κατέληξε απελπιστικά άουτ.
    Ολυμπιακός (Π. Μαρτίνς): Βατσλίκ, Ρέαμπτσιουκ, Σισέ, Παπασταθόπουλος, Λαλά, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Αγκιμπού Καμαρά, Μασούρας (82′ Ονιεκούρου), Ρόνι Λόπες (82′ Μαντί Καμαρά), Ελ Αραμπί (84′ Τικίνιο).
    Άρης (Α. Μάντζιος): Ντένις, Γκάνεα, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Σάκιτς Τζέγκο, Εντιαγέ (58′ Μπρούνο Γκάμα), Ματέο Γκαρσία (74′ Λόπεθ), Μαντσίνι (74′ Ιτούρμπε), Μπερτόλιο (58′ Μάνος).
    ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
    Επεισόδια οπαδών – αστυνομίας και χρήση δακρυγόνων έξω από το «Γ. Καραϊσκάκης»!
    Εκλογές ΚΙΝΑΛ: Έπεσε ξύλο στον Ορχομενό ανάμεσα στους εκπροσώπους Ανδρουλάκη-Παπανδρέου!
    Εκλογές ΚΙΝΑΛ: Θα ξεπεράσουν τους 200.000 οι ψηφοφόροι – Στις 20:00 τα πρώτα αποτελέσματα
    Κορονοϊός: Στα 3.225 τα νέα κρούσματα, 708 οι διασωληνωμένοι, 90 θάνατοι
    Ακολουθήστε το law&order.gr στο Google News, για να ενημερώνεστε για όλες τις ειδήσεις.