Thessaloniki
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
More

Super League: Ο Βόλος βοήθησε στο θέαμα, ο ΠΑΣ πήρε το τρίποντο (3-2)

Ματσάρα έγινε στα Γιάννενα, όπου ο ΠΑΣ υποδέχτηκε το Βόλο για τη 13η αγωνιστική της Super League και πήρε τη νίκη με 3-2.
    Μόλις στο 1ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν με το γκολ του Όροζ, μετά από ασίστ του Νίνη. Ο ΠΑΣ Γιάννινα βρήκε τον τρόπο και απάντησε αμέσως, καθώς στο 12′ ο Κάργας ισοφάρισε σε 1-1.
    Ο Βόλος όμως πήρε και πάλι το προβάδισμα, με τον Νίνη από δημιουργός να γίνεται σκόρερ και στο 40′ να σημειώνει το 1-2.
    Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα μπήκε αποφασισμένος και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Στο 57′ ο Περέα έκανε το 2-2, ενώ το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 86′ με το πέναλτι του Εραμούσπε!
    ΠΑΣ Γιάννινα: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίνγκεθ, Μπρένερ (62′ Λώλης), Σνάιντερ, Μορέϊρα και Περέα.
    Βόλος: Κλέιμαν, Ρομέρο, Γκρίλο, Φεράρι, Σοάρες, Ορόζ (77′ Ρινέρ), Ρεγκατέν, Νίνης (89′ Βοϊτκόφσκι), Μπαρτόλο, Ροσέρο (89′ Τερεζίου) και Φαν Βεέρτ.