Thessaloniki
Παρασκευή 26 Απριλίου 2024
More

Super League: Παλικάρι ο Ιωνικός πήρε βαθμό στο Αγρίνιο (2-2)

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Ιωνικός στη Super League, καθώς μία εβδομάδα μετά τη νίκη του στη Νίκαια επί του ΠΑΟΚ (3-2), τώρα πήρε τον εκτός έδρας βαθμό στο γήπεδο του Παναιτωλικό με σκορ 2-2.
    Οι νεοφώτιστοι της Super League παρά το γεγονός ότι έμειναν πίσω στο σκορ με 2-0, κατάφεραν να γυρίσουν στο παιχνίδι και να ισοφαρίσουν στο 90′ της αναμέτρησης!
    Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 45+1′ ο Μεντόζα με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-0, ενώ στο 68′ ο Ντουάρτε από ασίστ του Βέργου «έγραψε» το 2-0.
    Ο Ιωνικός όμως αντέδρασε και τρία λεπτά μετά, 71′, ο Ντάλσιο μείωσε σε 2-1 και στο 90′ ο Βαφέας ένα λεπτό αφού μπήκε στο ματς ως αλλαγή, ισοφάρισε σε 2-2!
    Παναιτωλικός (Γ. Αναστασίου): Μελίσσας, Αποστολάκης, Βργκοτς, Κορνέλιους, Χουχούμης, Φλόρες, Αντούνες, Ντουάρτε (82′ Λούι), Μεντόσα (60′ Μπαρμπόσα), Μόρσεϊ (88′ Τσιγγάρας), Καρέλης (60′ Βέργος).
    Ιωνικός (Δ. Σπανός): Χουτεσιώτης, Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες (89′ Καμπράλ), Βαλεριάνος – Κάνιας (89′ Ματσούκας), Ντάλσιο, Κιάκος (61′ Μάναλης), Αοσμαν (90’+3′ Γκοτσούλιας), Λένις (89′ Βαφέας).