20.3 C
Thessaloniki
Πέμπτη 28 Μαρτίου 2024
More

Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου: «Κάζο» και ήττα με (78-69) για την Εθνική Ελλάδας από τη Μεγάλη Βρετανία

Aπίστευτο «κάζο» για την Εθνική Ελλάδας, η οποία κατέρρευσε ανεξήγητα στα τελευταία 12 λεπτά και έχασε με 78-69 από τη Μεγάλη Βρετανία στο Νιούκαστλ, κάνοντας πολύ κακή αρχή στα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
    Η ελληνική ομάδα έδειχνε να οδεύει σε… περίπατο, όταν 18 λεπτά πριν το τέλος έφτασε στο +15 (33-48). Ομως από εκεί και πέρα όλα πήγαν λάθος, σε άμυνα κι επίθεση, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν και να φτάνουν στη νίκη.
    Ο Δημήτρης Αγραβάνης με 19 και ο Νίκος Γκίκας με 14 πόντους ξεχώρισαν από την Εθνική. Ο Τέντι Οκερέαφορ με 19 πόντους και 4/4 τρίποντα ηγήθηκε των Βρετανών.
    Επόμενο ματς για την Ελλάδα, την Κυριακή στο Nick Galis Hall της Θεσσαλονίκης απέναντι στη Λευκορωσία (17:00), η οποία νίκησε με 84-70 την Τουρκία στο άλλο ματς του ομίλου.
    Δεκάλεπτα: 23-23, 33-38, 56-57, 78-69
    ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
    Φίλος της Καρολάιν για Αναγνωστόπουλο: «Είναι σιχαμένος – Πόσες φορές θα τη δολοφονήσει;»
    Σοβαρό περιστατικό: Εκαναν πενταπλή δόση του εμβολίου για τον κορονοϊό σε γυναίκα στον Αγιο Νικόλαο!
    Σοκάρουν τα θύματα του «ψευτογιατρού»: Σόδα με νερό, χυμούς από βότανα και 7.000 ευρώ τα «φάρμακα» για καρκινοπαθείς
    Διαρρήκτες πήγαν στο σπίτι του Μιχάλη Ζαμπίδη και τους έβγαλε… νοκ άουτ: «Και θα σε προλάβω και θα σε χτυπήσω» (βίντεο)
    Aκολουθήστε το law&order.gr στο Google News, για να ενημερώνεστε για όλες τις ειδήσεις.